Arama Sonuçları
Yunanistan
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu

  Adres: Turnacıbaşı  Sokak No: 32 80072 Beyoğlu / İSTANBUL
  Telefonlar: (0212) 393 8290
  E-mail: grconsist@comnet.com.gr /  grgencon.kon@mfa.gr

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Yunanistan - Yunanistan Erasmus Vizesi

  Yunanistan Erasmus vize işlemleri, kapsamlı bir evrak toparlama organizasyonundan oluşmakta olan uluslararası eğitim anlaşmalarının belki de en önemlilerinden bir tanesidir. Kapsamlı bir şekilde hazırlanması gereken evraklar en doğru bilgiler ile bir araya getirilmesi gerekirken tercüme edilmesi gereken evraklar ve noter onayından geçmesi gereken evrakların eksiksiz ve ideal bir şekilde tamamlanması zorunludur.  

   

  Yunanistan Erasmus vizesi başvurularınızı sorunsuz bir şekilde tamamlamak ve böylece kazanmış olduğunuz uluslararası eğitim anlaşması hakkınızın ilk adımını başarılı bir şekilde atmak istiyorsanız aşağıda bulunmakta olan Yunanistan Erasmus vize işlemleri evraklarını Vize Merkezi’nin Yunanistan vize işlemleri departmanına ulaştırmanız yeterli olacaktır.

   

  Vize Merkezi’ nin Yunanistan vize işlemleri departmanı, tüm önceliklerinizi ve yeni eğitim dönemi heyecanlarınızı daima taze tutarak Yunanistan Erasmus vize işlemleri prosedürlerinin tüm zahmet vericiliğini sizlere yaşatmadan en kolay şekilde Yunanistan Erasmus vizesini almanızı sağlayacaktır.

   

   

  Yunanistan Erasmus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

   

   

  1 - Pasaport (Seyahat sonrası en az 12 ay geçerli)

   

  2 - 3 adet biometrik fotoğraf (45x35 ölçülerinde, arka fonu beyaz, güncel)  

   

  3 - 2 adet vize başvuru formu (Yunanca doldurulmuş olmalıdır)

   

  4 - Seyahat Sağlık Sigortası ve 2 fotokopi (30.000 Euro teminatlı, uluslararası geçerlilikte)

   

  5 - Ebeveynden 659 Euro olan okuma ücretini size gönderebileceklerini belirten noter onaylı taahhütname tercüme ettirilerek aslı ve 2 fotokopisi ile birlikte beyan edilmelidir.  

   

  6 - Üniversite başvuru teyidinin aslı ve 2 fotokopisi

   

  7 - Transkript aslı ve 2 fotokopisi

   

  8 - Öğrenim durumunu gösteren belgeler aslı ve 2 fotokopisi (Öğrenci belgesi)

   

  9 - Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve 2 fotokopisi (yeminli tercümandan çevirisi yaptırılıp 2 fotokopisi eklenmelidir)

   

  10 - Türkiye’den alınan bursla ilgili Yunanca veya İngilizce tercümeli burs belgesinin aslı ve 2 fotokopisi

   

   

   

   

  Lütfen Dikkat!

   

   

  * Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sol üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da altta bulunan bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.
   
  * Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.
   
  * Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.
   
  * Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.
   
  * Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.
   
  * Seyahatinize ilişkin uçak bileti temini ve otel randevusu gibi konularda lütfen vize uzmanlarımızdan destek talep ediniz.
   
  * Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.
   
  * Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.
   
  * Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

  VİZE TALEP FORMU