Arama Sonuçları
Polanya
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Polanya - Ulusal D Vizesi-Oturma İzni

  Polonyada uzun dönem oturum izni verme kararının icrası için ( Oturum izni almak için) gereken ek belgeler: 

  Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış PL başvuru formu. Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı.

  Ankara, Gaziantep ve Antalya için; varsa eski pasaportları son 3 yıldaki schengen vizelerinin fotokopisi beyan edilmelidir. Eğer eski pasaport kayıpsa yada kişi ilk defa yurtdışına çıkıyorsa emniyetten alınan giriş-çıkış sorgulaması belgesi de sunulmalıdır. Kişinin giriş-çıkış kaydı yoksa emniyetten protokol yazısı temin edilmelidir.

  Bir başvuru sahibinin pasaportuna kayıtlı olan diğer kişiler (reşit olmayanlar) ayrı başvuru formları doldurmalıdır. Vize aynı seyahat belgesine yapıştırılacaktır ve tüm vize sahipleri için en az 2şer boş sayfa içermelidir. Reşit olmayan kişiler, ebeveynlerinin pasaportları ile seyahat ediyorlar ise, fotoğrafları ebeveynlerinin pasaportlarına yapıştırılacaktır. 

  Pasaportun kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri içeren sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

  Standart vize ücretleri,ücret kesintileri ve feragatler ile ilgili olarak vize ücretleri bölümüne bakınız.

  2 biyometrik fotoğraf (fotoğrafın diğer teknik gereklikleri için, ICAO tavsiyelerine bakınız)

  Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli, ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortası 

  Herhangi bir diğer uluslararası pasaport başvuruya eklenmelidir (aslı ve fotokopisi). 

  Polonya’da planlanan konaklamanın amacını ve koşullarını teyit eden dokümanlar. 
  Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar başvuru sahibinin mali kaynaklara sahip olduğunu gösteren belgeler: Son 3-6 ay için bir banka hesap özeti, imzalı seyahat çekleri, kredi kartları (kredi kart hesabının fonlara sahip olduğunu onaylayan bankadan bir yazı), son 6 ay boyunca pozisyon ve maaşı onaylayan bir çalışma belgesi, 13 Haziran 2003 Yabancılar Kanununa istinaden düzenlenmiş bir davet (orijinal ve fotokopi) (Voivodeship Dairesi tarafından onaylı) 

  Sabit veya süresiz bir sure için Polonya’da ikamet izni veren, yetkili İl Yöneticisinin kararı. (Oturma İzni)
  Başvuru sahibinin masrafları karşı taraftan karşılanacak ise bu kişiye ait banka hesap dökümü,çalıştıgını gösterir belgeler 
  Davet eden kişinin varsa oturum kartı 

  VİZE TALEP FORMU