Arama Sonuçları
Polanya
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Polanya - Ulusal D Vizesi-ERASMUS

  90 günü aşan akademik değişim programları (ERASMUS, COMENIUS, AISEC,BEST, GRUNTVIG, YOUTH IN ACTION) katılımcıları için gereken uzun dönemli vize başvurusu sırasında sunulması gereken ek belgeler: 

  Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış PL başvuru formu. Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaportun aslı. Başvuru sahibinin başvuru yapabilmesi için pasaportta en az 2 sayfalık boş yer olması gerekmektedir.

  Ankara,Gaziantep ve Antalya için; varsa güncel ya da eski pasaportlardaki son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen, İngiltere ve Amerika vizelerinin fotokopisi de beyan edilmelidir.Erasmus ve diğer değişim programları için kişinin ilk gidişi olsa bile protokol yazısı istenmemektedir. Ayrıca bu kategorideki Ankara,Gaziantep ve Antalya başvurularının işlem süresi en az 15 gündür. Bu nedenle başvuru sahiplerinin seyahatlarını planlarken ve başvuru yaparken bu süreyi göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

  Pasaportun kimlik bilgileri sayfası, son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri içeren sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

  Standart vize ücretleri,ücret kesintileri ve feragatler ile ilgili olarak vize ücretleri bölümüne bakınız.

  3,5-4,5 cm boyutlarında arka fon beyaz, flu olmayan 2 adet fotograf(fotoğrafın diğer teknik gereklikleri için, ICAO tavsiyelerine bakınız)

  Tüm AB ülkelerinde geçerli olan gidiş-dönüş tarihlerini de kapsayan minimum 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası (aslı ve fotokopisi), Tek girişli vizeye başvuruyor iseniz, poliçe tüm vize geçerlilik süresi tüm programlı konaklama süresi boyunca geçerli olacaktır. Çok girişli vize başvurusunda buluyor iseniz, poliçe ilk giriş-çıkış tarihini kapsamalıdır.

  Başvuru sahibine ait uçak rezervasyonu istenmemektedir. Ancak kişi uçak biletini satın almışsa ve evraklarla teslim etmek istiyorsa başvuru esnasında uçak biletini de sunabilir. 

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Polonyadaki Üniversiteden kabul mektubu İnternet çıktısı ya da fotokopisi de kabul edilecektir.

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Öğrenim görülen Üniversiteden verilen hibe yazısının orjinali.Yazıda öğrencinin hangi tarihlerde, hangi üniversitenin hangi bölümüne gittiği ve ne kadar hibe aldığı belirtilmelidir.Eğer kişi hibe almıyorsa,öğrenim görülen okuldan katılım teyid yazısı ve ilaveten maddi durumu gösteren belgeler ( bankadan kaşeli ve imzalı son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesabı veya orginal banka cüzdanı) ve masrafların kimin tarafından karşılandığını gösteren noter onaylı orginal taahhütname Ankara,Gaziantep ve Antalya için, taahhütnamenin noter onaylı olmasına gerek yoktur. Karşılayacak kişinin A4 boyutunda bir kağıda dilekçe yazıp imzalaması yeterli olacaktır.Ayrıca bu dilekçeye ek olarak masrafları karşılayacak kişi devlet çalışanı ise son 3 aylık maaş bordrosu, özel bir kurumda çalışıyor ise, vergi levhası,faaliyet belgesi gibi iş yeri evraklarından birisi ya da yeterli miktarı kapsayan bir güncel banka hesabı sunulmalıdır.

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Öğrenci belgesi.(son 1 (bir) ay içinde alınmış ve orginal olmalıdır.Öğrenci kimlik fotokopisi kabul edilmeyecektir.)


  Nüfus cüzdanı fotokopisi

  Türk vatandaşı olmayanlar için seyahatin dönüşünden itibaren 3 (üç) ay daha geçerli olan Türkiye’de oturum izni ve ikamet teskeresinin dolu olan tüm sayfalarının fotokopisi.

  VİZE TALEP FORMU