Arama Sonuçları
Polanya
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Polanya - Ulusal D Vizesi-Master/Doktora

  Master ve Doktora tamamlayacak kişilerin uzun dönemli vize başvuru yaparken sunması gereken ek belgeler: 

  Fotoğraflı, bir vize başvuru formu (Lehçe, veya Türkçe). Reşit olmayanlar için imzalı vize başvuruları, ebeveyni veya yasal vasisi tarafından ibraz edilecektir. Bu, ebeveynlerin veya yasal vasinin pasaportuna kayıtlı olan reşit olmayanlar için ayrı bir vize başvurusunun yapılacağını ve ayrı bir vizenin verileceği ve oraya kaydedileceği anlamına gelmektedir. 

  Aşağıdaki gereklilikleri karşılayan iki (2) fotoğraf: Renkli, net odaklı, beyaz zemin üzerine, iyi kontrastlı, boyutlar: 3.5 x 4.5 cm, yüksek çözünürlük ile yüksek kaliteli fotoğraf kağıdına basılı, son altı ay içinde çekilmiş, başvuru sahibine benzeyen, başvuru sahibinin doğrudan kameraya baktığı, gözleri ve her iki taraftan omuzların üstünden başın üstüne kadar yüzü açık bir şekilde gösteren, yüz fotoğrafın %70/80’nini kaplayacak, kişi başörtüsüz olacak, ağzı kapalı halde doğrudan kameraya bakacak ve saçları yüzü kapatmayacaktır. Gözlük giyen kişiler için, fotoğraf aşağıdaki kriterleri karşılayacaktır: Gözlükler yamuk olmayacak, çerçeve gözün herhangi bir kısmını örtmeyecek, yansımalar mevcut olmayacak. 

  Bir pasaport ve ilk sayfasının kopyası ve var ise, son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen, Polonya, Amerika ve İngiltere vizelerinin fotokopisi. Pasaport imzalanmalı ve vize son geçerlilik tarihinden sonra en az üç ay daha geçerli olacaktır. Pasaport geçerlilik süresi 10 yılı aşmayacaktır. Pasaport, en az 2 boş sayfa içermelidir (vizeler için). Pasaportlar ek plastik veya deri klasörler olmadan kabul edilecektir. 

  Herhangi bir diğer uluslararası pasaport başvuruya eklenmelidir (aslı ve fotokopisi). 

  Polonya’da planlanan konaklamanın amacını ve koşullarını teyit eden dokümanlar. 

  Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar başvuru sahibinin mali kaynaklara sahip olduğunu gösteren belgeler: Son 3 ay için bankadan kaşeli ve ıslak imzalı bir banka hesap özeti veya orginal banka hesap cüzdanı, , son 3 ay boyunca pozisyon ve maaşı onaylayan bir çalışma belgesi, 13 Haziran 2003 Yabancılar Kanununa istinaden düzenlenmiş bir davet (Voivodeship Dairesi tarafından onaylı) Orjinal olması zorunlu değildir. Kurum tarafından imzalı kaşeli ve güncel olması yeterlidir.

  Tüm AB ülkelerinde geçerli olan 30,000 Euro’luk sağlık sigortası (aslı ve fotokopisi), Tek girişli vizeye başvuruyor iseniz, poliçe tüm vize geçerlilik süresi tüm programlı konaklama süresi boyunca geçerli olacaktır. Çok girişli vize başvurusunda buluyor iseniz, poliçe ilk giriş tarihini kapsamalıdır.. 
   

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Türkiye’de çalışmayı onaylayan dokümanın aslı veya son mezun oldugu okuldan alınan mezunıyet belgesi veya diploma(ılk gidis ıcın gecerlidir). Bır onceki yıl hazırlık okunmus veya dıl kursuna gidilmis ıse bunun bittiğine dair bir belge temin edilmelidir.

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Bir Polonya Üniversitesi tarafından verilen kayıt belgesi (cari yıl ve sömestr dahil)

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Öğrenim ücretlerinin ödendiğine dair belgeler, (ödeme dekontu veya ödemenin yapıldığına dair okulun gönderdiği imzalı, kaşeli güncel bir yazı)

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Polonya’da yaşama maliyetini karşılayan mali yeterliliği belgeleyen dokümanlar. Eğer masraflar başkaları tarafından karşılanıyorsa, karşılayan kişi tarafından alınmış noter onaylı taahhütnamenin orginali eklenmelidir. Ankara, Gaziantep ve Antalya’danyapılacak başvurular için bu belgenin karşılayan kişi tarafından yazılmış imzalı bir dilekçe olması yeterlidir. Bu evraklarla beraber karşılayan kişi çalışıyor ise, iş evrakları, son 3 aylık maaş bordrosu , emekliyse, emeklilik belgesi ve son 3 aylık bankadan alınmış kaşeli ve ıslak imzalı hesap hareketleri sunulmalıdır.

   

  VİZE TALEP FORMU