Arama Sonuçları
Polanya
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Polanya - Ulusal D Vizesi-İş Amaçlı

  Uzun dönem çalışma izni vize başvurusu için gereken ek belgeler 

  Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş bir vize başvuru formu (Lehçe veya Türkçe). Reşit olmayanlar için imzalı vize başvuruları, ebeveyni veya yasal vasisi tarafından ibraz edilecektir. Bu, ebeveynlerin veya yasal vasinin pasaportuna kayıtlı olan reşit olmayanlar için ayrı bir vize başvurusunun yapılacağını ve ayrı bir vizenin verileceği ve oraya kaydedileceği anlamına gelmektedir. 

  Aşağıdaki gereklilikleri karşılayan iki (2) fotoğraf: Renkli, net odaklı, beyaz zemin üzerine, iyi kontrastlı, boyutlar: 3.5 x 4.5 cm, yüksek çözünürlük ile yüksek kaliteli fotoğraf kağıdına basılı, son altı ay içinde çekilmiş, başvuru sahibine benzeyen, başvuru sahibinin doğrudan kameraya baktığı, gözleri ve her iki taraftan omuzların üstünden başın üstüne kadar yüzü açık bir şekilde gösteren, yüz fotoğrafın %70/80’nini kaplayacak, kişi başörtüsüz olacak, ağzı kapalı halde doğrudan kameraya bakacak ve saçları yüzü kapatmayacaktır. Gözlük giyen kişiler için, fotoğraf aşağıdaki kriterleri karşılayacaktır: Gözlükler yamuk olmayacak, çerçeve gözün herhangi bir kısmını örtmeyecek, yansımalar mevcut olmayacak. 

  Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı. Pasaportun vize basılabilecek 2 boş sayfası olması gerekmektedir.

  Ankara,Gaziantep ve Antalya için; varsa eski pasaportları son 5 yıldaki Schengen, İngiltere, Amerika vizelerinin fotokopisi beyan edilmelidir. Eğer eski pasaport kayıpsa ve Schengen vizesi varsa, emniyetten alınan giriş-çıkış sorgulaması belgesi de sunulmalıdır. Eğer başvuru sahibinin eski pasaportu varsa, başvuru esnasında yanında getirmelidir. Kişinin daha önce schengen vizesi yoksa ve ilk defa yurt dışına çıkıyorsa emniyetten protokol yazısı temin edilmelidir.

  Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar başvuru sahibinin mali kaynaklara sahip olduğunu gösteren belgeler: Son 3 ay için orginal banka hesabı yada bankadan kaşeli ve ıslak imzalı banka hesap özeti, 

  Son 3 ay boyunca pozisyon ve maaşı onaylayan iş yerinden alınmış bir çalışma belgesi, 

  13 Haziran 2003 Yabancılar Kanununa istinaden düzenlenmiş Polonya hükümeti tarafından verilen bir davet (çalışma izni) (orijinal ve fotokopi). 

  Tüm AB ülkelerinde geçerli olan gidiş-dönüş süresini kapsayan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası (aslı ve fotokopisi), Tek girişli vizeye başvuruyor iseniz, poliçe tüm vize geçerlilik süresi tüm programlı konaklama süresi boyunca geçerli olacaktır. Çok girişli vize başvurusunda buluyor iseniz, poliçe ilk giriş tarihini kapsamalıdır.
   

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Tam vukuatli nüfüs kayıt örneği

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Adli Sicil Kaydı

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Meslek Diploması

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Başvuruna kişinin mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren diğer belgeler asılları ve fotokopileri birlikte (diploma,bonservis vb.) incelendikten sonra kişiye tekrar teslim edilecektir.

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Nüfus Cüzdanı fotokopisi

  http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/images/bullet_new.gif

  Son iş yerine ait Sgk İşe giriş bildirgesi ve Sgk hizmet dökümü

   

  VİZE TALEP FORMU