Arama Sonuçları
Polanya
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Polanya - Kısa Süreli Kalış-Tır Şoförü

  TIRLA SCHENGEN BÖLGESİNE GİRMEK VE/VEYA SHENGEN 

  BÖLGESİNDEN GEÇMEK AMACIYLA YAPILAN SCHENGEN VİZESİ BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER 

  Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu. Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı.

  Ankara,Gaziantep ve Antalya için; Varsa eski pasaportları son 3 yıldaki schengen vizelerinin fotokopisi beyan edilmelidir. Eğer eski pasaport kayıpsa yada kişi ilk defa yurtdışına çıkıyorsa emniyetten alınan giriş-çıkış sorgulaması belgesi de sunulmalıdır. Kişinin giriş-çıkış kaydı yoksa emniyetten protokol yazısı temin edilmelidir.

  Bir başvuru sahibinin pasaportuna kayıtlı olan diğer kişiler (reşit olmayanlar) ayrı başvuru formları doldurmalıdır. Vize aynı seyahat belgesine yapıştırılacaktır ve tüm vize sahipleri için en az 2şer boş sayfa içermelidir. Reşit olmayan kişiler, ebeveynlerinin pasaportları ile seyahat ediyorlar ise, fotoğrafları ebeveynlerinin pasaportlarına yapıştırılacaktır. 

  Pasaportun kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri içeren sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

  Standart vize ücretleri, ücret kesintileri ve feragatler ile ilgili olarak vize ücretleri bölümünebakınız.

  2 biyometrik fotoğraf (fotoğrafın diğer teknik gereklikleri için, ICAO tavsiyelerine bakınız)
  Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli , ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortası. Ankara, Gaziantep ve Antalya’dan  yapılacak başvurular için seyahat sağlık sigortasının süresi minimum 14 gün olmalıdır. Eğer 14 günden daha fazla kalınacaksa, bu durumda sigortanın süresi kalış süresi kadar olmalıdır. 
   

  (1)

  Şirket teminat yazısı ve şirketin üyesi olması halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından verilen teminat yazısı.

  (2)

  Şirket sürücülerinin listesi.

  (3)

  Sürücünün SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi , SGK "hizmet dökümü" ve sürücü için yapılan önceki SGK ödemeleri listesi.

  (4)

  Şirketin Ticaret Odası kaydı.

  (5)

  C2 belgesi (ihracat izni).

  (6)

  Sürücünün ulusal veya uluslararası sürücü belgesi.

  (7)

  AB’deki bir şirketten davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi.

   

  VİZE TALEP FORMU