Arama Sonuçları
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Mısır - Turistik Vize
  Tarafımıza Ulaştırılması Gereken Mısır Turistik Vize Evrak Listesi
   
   

  1 - Vize Talep Dilekçesi (işveren tarafından, şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, kaşe ve ıslak imzalı)

  2 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

  3 - Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

  4 - 2 adet Biometrik fotoğraf 

   

  Mısır Turistik Vize İşlemleri Hakkında

   

   

   

  Mısır Turistik vize, Mısır’ a turistik içerikli seyahat gerçekleştirecek kişiler için geçerli olan bir Mısır vizesi uygulamasıdır.

   

  Mısır turistik vizesi ile Mısır’ da sadece turistik faaliyetler yürütülebilirken, iş görüşmesi, akraba ziyareti ve ticari bir faaliyet için geçerli ve önerilen bir Mısır vizesi kategorisi değildir.

   

  Mısır turistik vize işlemleri, istisnai durumlar dışında 45 yaş altı TC vatandaşları için 10 ila 21 işgünü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre zarfında Mısır turistik vize başvurularınızın işleme kabul edilmesinin ardından pasaportlar başvuru sahibine iade edilecektir. 10 iş günü ile 15 iş günü arasında değişmekte olan 45 yaş altı kişiler için Mısır Turistik vize işlemleri süresince başvuru sahibinin pasaportu konsoloslukta kalmayacaktır. Başvuru sahibinin evrakları konsolosluk soruşturmasına tabi tutulurken pasaport, kişinin diğer seyahatleri olabileceği gerekçesiyle iade edilmektedir. Mısır turistik vize başvurularının soruşturmadan çıkmasının ardından pasaportlara vize basım işlemleri gerçekleşir.

   

  45 yaş üstü kişilerin ise Mısır Turistik vize başvuruları başvuru tarihinden itibaren 2 ila 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Mısır turistik vize için başvuruda bulunan 45 yaş üstü kişilerin ise pasaportları başvuru işlemi sonrası iade edilmez. 45 yaş üstü kişiler için Mısır Turistik vize işlemleri kısa sürede sonuçlanırken, Konsolosluk yoğunluğuna göre maksimum 5 iş günü içerisinde vize işlemleri sonuçlanmış olacaktır. Ayrıca 45 yaş üstü kişiler için Mısır kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır. Ancak söz konusu uygulama tavsiye edilen bir uygulama değildir. Mısır Türkiye temsilcilikleri, söz konusu özelliklere sahip kişilerin seyahatlerinin aksamaması adına seyahatlerini vizelerini Türkiye’ den alarak gerçekleştirmelerini tavsiye etmektedir.

   

  Pasaportunda birden fazla Mısır Turistik vizesi bulunan kişiler, Mısır’ a olan turistik seyahatlerini geçerli sebeplerle ispat edememeleri halinde konsolosluk tarafından Ticari vize uygulamasına tabi tutulabilirler.

   

  Çok girişli Mısır Turistik vize uygulaması turistik vize başvuruları için istisnai durumlar dışında kabul edilmez.

   

  Mısır Turistik vize başvuru evrakları arasında en önemli evraklardan bir tanesi ise, başvuru sahibinin çalışmakta olduğu iş yerinden alacağı vize talep dilekçesi oluşturmaktadır. Mısır turistik vize başvuru işlemleri için işveren tarafından, şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe İngilizce ve Türkçe olarak yazılabilmektedir. Seyahat edecek kişinin mesleki bilgileri, seyahat tarihleri ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı Mısır turistik vize dilekçe içeriğinde belirtilmelidir. Mısır turistik vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunlu işveren tarafından şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe yine işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisine sahip kişilerce kaşelenip ıslak imza atılmalıdır. Mısır Konsolosluklarına, Mısır Turistik vize başvuruları için ibraz edilecek vize talep dilekçesi, ıslak imzalı, güncel tarihli ve orijinal olmak zorundadır.

   

  Mısır turistik vize işlemleri için doldurulması zorunlu olan Mısır vize başvuru formu, Mısır Konsolosluğu ile kurulacak iletişimin en resmi belgesidir. Mısır Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkında kişisel bilgilere Mısır vize başvuru formu aracılığı ile ulaşmakta olup, bu resmi evrakta beyan edilecek bilgiler, doğu ve eksiksiz olmalıdır.

   

  Mısır turistik vize başvuru işlemleri için doldurulacak Mısır vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuru formunda bulunan adres, ziyaretin amacı, Mısır’ a varış tarihi ve Mısır’ da ki adresi, açık adres bilgilerini içermelidir.

   

  Mısır turistik vize başvurularının sonuçlanmasının ardından alınacak Mısır turistik vize; 90 günlük (3 ay) bir vize olup başvuru sahibine 30 gün ikame etme olanağı tanıyacaktır.

   

  Mısır Turistik vize kategorisini Mısır’ da uzatma imkanı ise bulunmamaktadır. Söz konusu durum Mısır ticari vize başvuruları için geçerli olabilmektedir.

   

  VİZE TALEP FORMU