Arama Sonuçları
Lüksemburg
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği

  Reşit Galip caddesi no: 70/2 GOP 06700 Ankara
  Tel: (+90) 312.459 14 00 
  Fax : (+90) 312 436 50 55
  E-mail : ankara.amb@mae.etat.lu  

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Lüksemburg - Kısa Süreli Kalış-Tır Şoförü

  Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, tırla Schengen bölgesine girmek ve / veya schengen bölgesinden geçmek amaçıyla yapılan Schengen vizesi. Bu vize Türkiye’de kayıtlı araçlar ile Lüksemburg’a uluslararası kargo ve yolcu taşımacılığı hizmetleri veren sürücüler içindir. 

  Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. 

  1 -Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibare n 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

  2 -Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

  4 -Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

  5-AB’deki bir şirketten davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi.

  6 -Türkiye’deki şirketten antetli kâğıda vize başvuru yazısı. (başvuru sahibinin kurum içi görevi, süre ve gerekçe bildirilecek ayrıca seyahat masrafların kime ait olduğu bildirilecek, uçak, otel)

  7 - Mesleki Belgeler: İmza sirküsü/ beyanname, Oda sicil kaydı, Vergi levhası, Ticari sicil gazette, SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü, Son 3 aylık maaş bordrosu

  8 -Şirket sürücülerinin listesi

  9 -Şirketin üyesi olması halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından verilen teminat yazısı aslı ve fotokopisi

  10 -CMR belgesinin aslı ve fotokopisi

  11 -C2 belgesi (ihracat izni) aslı ve fotokopisi

  12 -Geçerlilik tarihi bitmemiş uluslararası sürücü belgesi

  13 -Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € t eminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası

  14 -Vize ve servis ücreti (nakit ve türk lirası olarak başvuru ofisimizde ödenecektir)

  VİZE TALEP FORMU