Arama Sonuçları
Lüksemburg
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği

  Reşit Galip caddesi no: 70/2 GOP 06700 Ankara
  Tel: (+90) 312.459 14 00 
  Fax : (+90) 312 436 50 55
  E-mail : ankara.amb@mae.etat.lu  

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Lüksemburg - Kısa Süreli Kalış-Ticari

  Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, ticari amaçlarla (sözleşme imzalamak, iş toplantısına katılmak vs.) Lüksemburg’ı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir ancak mesleki bir faaliyet göstermeye (çalışmak) izin vermemektedir. 

  Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

  1 -Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri , geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

  2 -Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

  4 -Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

  5 - Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat.

  6 -Türkiye’deki şirketten antetli kâğıda vize başvuru yazısı. (başvuru sahibinin kurum içi görevi, süre ve gerekçe bildirilecek ayrıca seyahat masrafların kime ait olduğu bildirilecek, uçak, otel.)

  7 -Mesleki Belgeler: İmza sirküsü/ beyanname, Oda sicil kaydı, Vergi levhası, Ticari sicil gazete

  8 -SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü

  9 -Son 3 aylık maaş bordrosu

  11 -Otel ve gidiş dönüş uçak bilet rezervasyonu

  12 -Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

  13 -Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

  14 -Vize ve servis ücreti (nakit ve türk lirası olarak başvuru ofisimizde ödenecektir)

  VİZE TALEP FORMU