Arama Sonuçları
Lüksemburg
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği

  Reşit Galip caddesi no: 70/2 GOP 06700 Ankara
  Tel: (+90) 312.459 14 00 
  Fax : (+90) 312 436 50 55
  E-mail : ankara.amb@mae.etat.lu  

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Lüksemburg - Kısa Süreli Kalış-Aile / Arkadaş ziyaret için Vize

  Vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Lüksemburg’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, aile ferdini veya arkadaşını ziyaret eden kişiler içindir. 

  1 -Pasaportun aslı : 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb

  2 -Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun Ingilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)

  4-Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soyisim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

  5-Uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler

  6-Başvuru sahibinin kendisi yada geçimini sağlayan kişinin hazırlayacağı iş belgeleri: Çalışan ise: Bağlı bulunduğu kurumdan garanti yazısı, izin belgesi, imza sirküleri, ticaret odası kaydı, resmi gazete, SGK işe giriş bildirgesi aslı ve fotokopisi, son üç aylık maaş bordrosu aslı. Emekli ise: Emeklilik belgesi asıl ve fotokopisi, emekli maaş hesap cüzdanı aslı ve fotokopisi. Öğrenci ise: Öğrenci belgesi aslı ve fotokopisi, Okuldan izin belgesi, Ebeveynlerin gelir evrakları

  7-Aile bağlarının olduğuna dair belge (Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği)

  8-Sponsor ve/veya konaklamaya ilişkin belge

  9-Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.) Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname), Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler (anne, baba, akraba gibi)

  10 -Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiyede oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)

  11 -Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € t eminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

  12 -Vize ve servis ücreti 

  VİZE TALEP FORMU