Arama Sonuçları
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  İzlanda - Uzun Süreli Kalış-Öğrenci

  Bir Yabancı uyruklu kişi olarak, Danimarka’da eğitim almak için oturma izni alabilirsiniz. Bir oturma izninin verilebildiği üç ana eğitim kategorisi bulunmaktadır :
   

   

  Yüksek eğitim programları

   

  Temel ve gençlik eğitim programları

   

  Liseler

   

  1 adet doldurulmuş renkli başvuru formu, İlgili formlar, Danimarka Göçmenlik Bürosunun internet sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.

   

  Yakın bir zamanda çekilmiş beyaz zemin üzerine pasaport boyutlu (4.5 cm x 3.5 cm) 3 adet renkli fotoğraf. Fotoğrafta, başvuru sahibinin yüzü-çenesi, alnı, burnu, gözleri, kaşları ve ağzı açık bir şekilde görülebilmelidir.

   

  Son 10 Yil içerisinde alınmış geçerli bir pasaport ve işlenmiş tüm sayfalarının 1 adet A4 boyutlu renkli fotokopisi, varsa önceki pasaportlar ve siyah-beyaz fotokopileri

   

  Ankara için; Nüfus Müdürlüğünden son 1 ay içinde alınmış vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin aslı ve onaylı İngilizce çevirisi. Nufus kayıt örneği anne, baba, eş, kardeş ve çocukları göstermelidir. ( i stanbul’dan başvuru yapacak başvuru sahipleri için bu evrak gerekmemektedir.)

   

  Danimarka'da eğitim kurumundan düzenlenen kabul mektubunun aslı ya da renkli çıktısı.

   

  Danimarka’da konaklama ve yaşam masrafları için yeterli mali kaynak kanıtı - örn. banka hesabı, hibe mektubunun aslı (daha fazla bilgi için Danimarka Göçmenlik Ofisinin internet sitesini ziyaret edin).

   

  Öğrenci Belgesi aslı ve onaylı İngilizce çevirisi.

   

  Konsolosluk ek belgeler isteme hakkına sahiptir.

   

  Türkçe Belgeler, yeminli çevirmen tarafından İngilizce’ye tercüme edilmelidir.

   

  Case Order ID numarası oluşturulup ödendiğine dair makbuz sunulmalıdır Gereken bilgiler www.newtodenmark.dk/fee adresinde mevcuttur. (Case order ID numarası banka dekontunun açıklamalar kısmına yazılmalıdır.)

   

       


  Lütfen Dikkat!
  20 Mayıs 2012 tarihinden itibaren uzun dönemli vize başvurusunda bulunan başvuru sahiplerinin, başvuru sırasında, parmak izi alımı ve biyometric fotoğraf çekimi vize başvuru merkezlerinde yapılacaktır. 6 yaşından küçük başvuru sahiplerinin parmak izi alınmayacaktır. Parmaklarda kına varsa parmak izi alımı mümkün olmayacağı için başvuru yapmadan önce kınanın geçmesini bekleyiniz.

  VİZE TALEP FORMU