Arama Sonuçları
İrlanda
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  İrlanda Büyükelçiliği

  Ugur Mumcu Caddesi No.88 MNG Binası
  B Blok Kat 3 Gaziosmanpasa Ankara 06700 

  Tel: +90-312-459 1000 
  Fax: +90 312 446 8061

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  İrlanda - Eğitim(Kısa Dönem / Uzun Dönem)

  Bu tür vize kategorisi staj amaçlı seyahat içinidir. Eğer Irlanda vizesine ihtiyacınız olan ülke vatandaşıysanız, İrlanda ülkesine staj yapma amaçlı gelmek istiyorsanız burada Staj amaçlı vize için gerekli dökümanları ve açıklamaları bulabilirsiniz

  İRLANDA VİZESİ NEDİR? KİMLER İÇİN VİZE GEREKLİDİR?

  İrlanda vizesi İrlanda sınırlarında seyahat etmeye izin vermektedir. Vize, başvuru sahibinin pasaportunun bir sayfasına yapıştırılan bir belgedir.

  Bir kişinin vizede belirtilen tarihler arasında bir Ülkeye seyahat etmesine izin vermektedir. Ancak bu ülkeye girişi garanti etmemektedir. Giriş Noktasındaki bir Göçmen Bürosu Memuru, giriş iznini verme veya reddetme ve bir kişinin Ülkede kalabileceği süreye karar verme yetkisine sahiptir.

  Tüm diğer ülkelerin vatandaşları İrlanda için giriş vizesine sahip olmalıdır. Ancak birkaç istisna mevcuttur:

  Göç Kanunu Ek 1'de belirtilen ülkelerin vatandaşlarının İrlanda'ya giriş vizesi almasına gerek yoktur. Listede yer almayan ülkelerin vatandaşları İrlanda'ya seyahat etmeden önce vize alması gerekmektedir.

  Vize muafiyet programında kapsanan onyedi ülkenin vatandaşları, Geçerli bir UK Genel C Vizesine sahip ve Vize Muafiyet Programı gerekliliklerini yerine getirmeleri halinde İrlanda'ya seyahat edebilirler.

  Göç Kanunu Ek 2'de yer alan ülkelerin vatandaşları bir transit vizesi almaları gerekmektedir.

  Aksi halde, vize gerektiren bir ülkenin vatandaşı iseniz, İrlanda'ya seyahat etmeden önce İrlanda vizesine başvurmanız gerekecektir.

  Türk vatandaşları için önemli uyarı: Pasaport türüne bakılmaksızın, Servis pasaportu sahipleri (Gri), Diplomatik (Kırmızı) veya Özel (Yeşil) pasaport sahiplerinin, Umumi (Bordu veya Lacivert) pasaport sahipleri gibi vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

   

  1 Tamamı doldurulmuş başvuru formunun imzalanmış özet çıktısı.

  2 Talep ettiğiniz vizenin bitiş tarihinden itibaren, 6 ay geçerli pasaport. Eğer uzun dönem için başvuru yapıyorsanız; pasaportunuz vizenizin bitiş tarihinden sonraki 12 ay için geçerli olmalıdır. Pasaport içine vizenin yerleştirilebileceği kadar boş sayfa içermelidir. (En az 2 boş sayfa gereklidir.) Eğer pasaportunuz yukarıdaki şartları sağlamıyorsa başvurunuz geri çevirilecektir. Pasaportunuzun işlem gören sayfalarının fotokopisi.

  3 Eğer eski pasaportunuz ve tüm işlenmiş sayfaların fotokopisi ibraz edilmelidir. Eğer daha önceden başvuruda bulunduğunuz ülkeden vize talebiniz kabul görmemişse, kabul görmeme sebebini açıklayan mektubun aslını başvurunuzda bulundurmanız gerekmektedir. Kabul görmemiş vize talebinizi gizlediğiniz takdirde, İrlanda vize başvurunuz kabul görmeyecektir.

  4 Son 6 ay içinde çekilmiş 35x45 boyutlarında tercihen biyometrik ve beyaz fonda çekilmiş iki adet fotoğraf.

   5 Vize bedeli ve servis bedeli

  6 Başvuru sahibi tarafından İngilizce olarak yazılmış ve imzalanmış dilekçe. Ana hatlarıyla İrlanda’ya gelmek isteme sebebinizi, · Ailenizin şu an İrlanda’da ya da herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinde yaşayan üyeleri hakkında bilgileri, · Ne kadar süre orada kalacağınızı, · Vize şartlarına uyacağınızı, kaldığınız bölgede sıkıntı yaratmayacağınızı ve kalma izninizin bittiği tarihte bölgeyi terk edeceğini belirtmesi gerekmektedir.

  7 İşvereninizden, eğitimin nedenini, süresini, detaylı olarak nerede olacağını (şirket ismi gibi), eğitim verecek olan şirkettin ve Türkiye’deki şirketin ve şirketteki ulaşılması gereken kişilerin detaylarını içeren İngilizce yazılmış bir mektup.

  8 Şirket Evrakları: - İmza sirküleri - Oda kayıt belgesi ve faaliyet belgesi - Vergi levhası - Sicil gazetesi ilanı Bu evrakların sadece başlıkları yeminli tercüman tarafından çevirilmelidir.

   9 SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü - Sadece başlıkları yeminli tercüman tarafından çevirilmelidir.

  10 Son 3 ayın maaş bordroları - Bu evrakların sadece başlıkları yeminli tercüman tarafından çevirilmelidir.

  11 İrlanda’daki şirketten eğitimin yerini, süresini detaylı olarak açıklayan ve şirketin detaylı ulaşım bilgilerini içeren bir mektup.

  12 Her iki taraftaki şirketten de kişinin eğitim, seyahat ve diğerleri de dahil olmak üzere tüm masraflarının kim tarafından karşılanacağını gösteren belge. ● Seyahat masraflarından başvuru sahibi sorumlu ise, başvuru sahibinin son 6 aylık hesap dökümleri.(İngilizce tercüme gerekli değildir.Banka çalışanlarınca imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır.)

  13 Masraflar iki şirket tarafından da karşılanmıyorsa, kişinin şahsi banka hesabının son 6 ayı içeren detaylı dökümü.(İngilizce tercüme gerekli değildir.Banka çalışanlarınca imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır.)

  14 İrlanda’ya ziyaretinizin ardından kendi ülkenize kalıcı ikamet için dönüş zorunluluğunuzu gösteren belge; ● Öğrenciyseniz; öğrenim gördüğünüz eğitim kurumundan eğitimini aldığınız branşı, orada kaç yıldır öğrenci olduğunuzu, mezuniyetinize kaç yılınızın/döneminizin kaldığını ve İrlanda’da bulunduktan sonra geri döneceğinizi belirten İngilizce bir mektup. ● Başvuru sahibinin, seyahatten sonra halen çalışanı olduğu şirkete geri döneceğini açıklayan imzalı, kaşeli İngilizce yazılmış konfirmasyon yazısı. ● Tapu senedi, araba ruhsatı, kira kontratı vb. (başlıkları yeminli tercüman tarafından İngilizce’ye tercüme edilmelidir.) ● Anne-babanızı, kardeşlerinizi,eşinizi ve çocuklarınızı gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği.(yeminli tercüman tarafından tamamı İngilizce’ye tercüme edilmelidir.)

  15 Talep edilen vize süresinin tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortası.

   

  VİZE TALEP FORMU