Arama Sonuçları
İrlanda
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  İrlanda Büyükelçiliği

  Ugur Mumcu Caddesi No.88 MNG Binası
  B Blok Kat 3 Gaziosmanpasa Ankara 06700 

  Tel: +90-312-459 1000 
  Fax: +90 312 446 8061

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  İrlanda - İngilizce Öğrenmek için 3. Seviye/Üniversite Öğrencileri İçin Vize

  Türkiyedeki Irlanda Büyükelçiliği kisa süreli İngilizce eğitim kursuna katılmak isteyen Türkiye Üniversitelerinde Okuyan Öğrenciler, Yeni Üniversite Mezunları ve Yönetici Seviyesi Çalışanlar için İngilizce Dili Eğitim Programın sunmaktan mutluluk duyar. Bu tür vize bilgileri asagidaki bulunmaktadir.Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

  İRLANDA VİZESİ NEDİR? KİMLER İÇİN VİZE GEREKLİDİR?

  İrlanda vizesi İrlanda sınırlarında seyahat etmeye izin vermektedir. Vize, başvuru sahibinin pasaportunun bir sayfasına yapıştırılan bir belgedir.

  Bir kişinin vizede belirtilen tarihler arasında bir Ülkeye seyahat etmesine izin vermektedir. Ancak bu ülkeye girişi garanti etmemektedir. Giriş Noktasındaki bir Göçmen Bürosu Memuru, giriş iznini verme veya reddetme ve bir kişinin Ülkede kalabileceği süreye karar verme yetkisine sahiptir.

  Tüm diğer ülkelerin vatandaşları İrlanda için giriş vizesine sahip olmalıdır. Ancak birkaç istisna mevcuttur:

  Göç Kanunu Ek 1'de belirtilen ülkelerin vatandaşlarının İrlanda'ya giriş vizesi almasına gerek yoktur. Listede yer almayan ülkelerin vatandaşları İrlanda'ya seyahat etmeden önce vize alması gerekmektedir.

  Vize muafiyet programında kapsanan onyedi ülkenin vatandaşları, Geçerli bir UK Genel C Vizesine sahip ve Vize Muafiyet Programı gerekliliklerini yerine getirmeleri halinde İrlanda'ya seyahat edebilirler.

  Göç Kanunu Ek 2'de yer alan ülkelerin vatandaşları bir transit vizesi almaları gerekmektedir.

  Aksi halde, vize gerektiren bir ülkenin vatandaşı iseniz, İrlanda'ya seyahat etmeden önce İrlanda vizesine başvurmanız gerekecektir.

  Türk vatandaşları için önemli uyarı: Pasaport türüne bakılmaksızın, Servis pasaportu sahipleri (Gri), Diplomatik (Kırmızı) veya Özel (Yeşil) pasaport sahiplerinin, Umumi (Bordu veya Lacivert) pasaport sahipleri gibi vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

   

  1 Tamamı doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu.

  2 Talep edilen vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport. Vize için en az 2 veya daha fazla boş sayfa olması gerekir.Pasaportunuzun işlem görmüş (vize, mühür) sayfalarının ve bilgi içeren sayfalarının fotokopileri.

  3 Önceki pasaportlarınızın işlem görmüş sayfalarının fotokopileri. Eğer herhangi bir ülkeye yaptığınız vize başvurunuz olumsuz sonuçlanmışsa, ülkenin size vermiş olduğu açıklama yazısının bir nüshasını da evraklarınızın arasına eklemelisiniz. Diğer ülkelerden aldığınız olumsuz yanıtları saklamanız, İrlanda vize başvurunuzun da olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

  4 2 Adet arka fonu beyaz 35X45mm yada Biometric Fotoğraf (Yeni çekilmiş ve 6 Aydan eski olmaması gerekmektedir).

  5 MEI kapsamında gideceğiniz okuldan, kursa katılımınıza ilişkin kabul belgesi

  6 İrlanda seyahat planınızı genel olarak açıklayan bir dilekçe.

  7 İrlanda’daki eğitim kurumunuzdan, oradaki eğitimizin içeriği ve süresini gösteren belge.

  8 Öğrenciler: Türkiye’deki eğitim kurumunuzdan şu anda eğitimde hangi aşamada olduklarını gösteren belge. (Öğrenci belgesi ve transkript) Mezunlar: Mezuniyet belgeniz. Çalışanlar: İşvereninizden çalıştığınızla ilgili ve sponsorluk yazısı.

  9 İrlanda seyahatiniz boyunca masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı gösteren belgeler. (Bu seyahate göre değişebilir ancak, biz geçireceğiniz hafta başına 200 € öneriyoruz.)

  10 İrlanda’daki eğitim kurumuna ödemenizin yapıldığını gösteren belgeler.

  11 Vize bedeli ve servis bedeli

   12 İrlanda seyahatinin tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortası

  VİZE TALEP FORMU