Arama Sonuçları
Finlandiya
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Finlandiya Ankara Büyükelçiliği

  Kader Sokak. No. 44 Gaziosmanpaşa Ankara

  Tel.
  +90-312-457 44 00 (santral)
  +90-312-457 44 44 (vize ve konsolosluk bölümü)

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Finlandiya - Fin Vatandaşıyla Evli Kişiler için Vize

  §  Eksiksiz ve dikkatle doldurularak imzalanmış başvuru formu

  §  Bir adet fotoğraf - renkli, pasaport boyutu, 4,7 cm x 3,6 cm, yüz kısmının  yüksekliği 32-36 mm, beyaz veya açık gri fon, kameraya doğrudan bakarak ve yüzü net olarak gösterecek şekilde olmalıdır.

  §  Tüm schengen ülkelerinde geçerli olan imzalı pasaport veya pasaport yerine geçen belge. Schengen ülkesi büyükelçilikleri ve konsoloslukları 05 nisan 2010 tarihinden itibaren, veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermeyecektir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Pasaportun geçerlilik süresi vizenin bitiş tarihinden en az üç ay fazla olmalıdır. Pasaport fotokopileri ile birlikte aslı ibraz edilmelidir. Fotokopiler üzerinde damga olan tüm sayfaları kapsamalıdır.

  §  Finlandiya'lı eş tarafından gönderilecek  orijinal davet yazısı - üç aydan eski olmamalı. Davetiyede tarafların birbirini ne kadar süredir tanıdığı, ne sıklıkla görüştükleri ve birlikte yaşayıp yaşamadıkları belirtilmelidir.

  §  Muhtarlıktan ikamet belgesi, (çift beraber yaşamış ise) finlandiya'lı eşin türkiye'de oturma izni

  §  Davet yazısını gönderen eşin ülkeye giriş damgasını da içeren pasaport fotokopileri

  §  Evlilik cüzdanının aslı ve fotokopisi

  §  Nüfus idaresi'nden alınacak evliliğin hem türkiye'de hem de finlandiya'da kayıtlı olduğunu gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı ( aile topum kağıdı)

  §  Vize, fin vatandaşı ve ab vatandaşı ile evli olan kişilere ücretsiz olarak verilmektedir. Fin vatandaşı ve ab vatandaşı ile evli olan kişiden seyahat sigortası talep edilmez.

  §  Gelir durumunu gösteren belgelerin aslı ve fotokopileri ( banka hesap cüzdanı,kredi kartı limitini gösteren belge, vs.)

  §  Ücretli çalışanlar için; son dört aya ait sigorta ödemelerini gösteren belgelerin ve ücret bordrolarının asılları, ayrıca işverenden alınacak ücretli izin hakkı olduğunu gösteren bir belge

  §  Serbest meslek sahipleri için;şirket faaliyetlerini gösteren belgelerin aslı ve fotokopileri ile vergi levhasının aslı ve fotokopisi

  §  Emekliler emeklilik belgelerinin aslını ve fotokopilerini ibraz etmelidir.

  §  Başvuru sürecinde büyükelçiliğimizin ekstra belge talep etme hakkı bulunmaktadır.

   

  VİZE TALEP FORMU