Arama Sonuçları
Finlandiya
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Finlandiya Ankara Büyükelçiliği

  Kader Sokak. No. 44 Gaziosmanpaşa Ankara

  Tel.
  +90-312-457 44 00 (santral)
  +90-312-457 44 44 (vize ve konsolosluk bölümü)

  Başvuru Formu

  Başvuru formunun yazıcı çıktısını tükenmez kalemle doldurunuz.

  Form için tıklayınız.
  Ek Formlar
  Video
  Fotoğraf Ölçü Bilgileri
  Finlandiya - Özel Ziyaret Amaçlı Vize

  §  Dikkatle doldurularak imzalanmış başvuru formu

  §  Bir adet fotoğraf - renkli, pasaport boyutu, 4,7 cm x 3,6 cm, yüz kısmının yüksekliği 32-36 mm, beyaz veya açık gri fon, kameraya doğrudan bakarak ve yüzü net olarak gösterecek şekilde olmalıdır.

  §   tüm schengen ülkelerinde geçerli olan imzalı pasaport veya pasaport yerine geçen belge. Schengen ülkesi büyükelçilikleri ve konsoloslukları 05 nisan 2010 tarihinden itibaren, veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermeyecektir. Schengen vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Pasaportun geçerlilik süresi vizenin bitiş tarihinden en az üç ay fazla olmalıdır. Pasaport fotokopileri ile birlikte aslı ibraz edilmelidir. Fotokopiler üzerinde damga olan tüm sayfaları kapsamalıdır.

  §  Kimliğin aslı ve bir adet fotokopisi

  §  En fazla bir ay önce alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı ( aile topum kağıdı)

  §  Türk vatandaşı olmayanlar için türkiye'de geçerli oturma izni olduğuna dair belgenin aslı ve bir fotokopisi

  §  Gelir durumunu gösteren belgelerin aslı ve fotokopileri (banka hesap cüzdanı, kredi kartı limitini gösteren belge, vs.)

  §  Ücretli çalışanlar için; son dört aya ait sigorta ödemelerini gösteren belgelerin ve ücret bordrolarının asılları, ayrıca işverenden alınacak ücretli izin hakkı olduğunu gösteren bir belge

  §  Serbest meslek sahipleri için; şirket faaliyetlerini gösteren belgelerin aslı ve fotokopileri ile vergi levhasının aslı ve fotokopisi

  §  Öğrenciler eğitim kurumu tarafından verilen öğrenci belgesini veya kabul belgelerinin aslı ve fotokopilerini ve ailenin geçim durumunu gösterir belgeleri ibraz etmelidir.

  §  Emekliler emeklilik belgelerinin aslını ve fotokopilerini ibraz etmelidir.

  §  18 yaşın altındakiler, anne ve babanın, tek başına seyahat edebileceğine dair iznini gösteren bir yazı ibraz etmelidir. Ebeveynlerden biri çocuk ile birlikte seyahat edecekse, sadece çocukla birlikte seyahat etmeyecek olan ebeveynin izninin ibraz edilmesi yeterlidir.

  §  20-30 yaş arası erkekler için askerlik durumunu gösteren belgenin aslı ve fotokopisi

  §  30.000 euro değerindeki seyahat sigorta poliçesi

  §  3 aydan eski olmamak üzere finlandiya'dan gönderilecek davet yazısının aslı

   

  VİZE TALEP FORMU